ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Disklavier - njė piano digjitale pėr internet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardijani
Ardijani
avatar

Numri i postimeve : 46
Age : 26
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: Disklavier - njė piano digjitale pėr internet   Tue Jan 29, 2008 10:07 pmDikur radioja zinte vendin e pianos. Tani instrumenti po merr atė qė i takon nėpėrmjet internetit. Sipas asaj qė shkruhet nė revistėn Billboard, kompania Yamaha ka hedhur nė treg Disklavier - njė piano digjitale, qė lidhet me internetin.
Shėrbimi Disklavier Radio, i krijuar apostafat pėr instrumentin, jep mundėsinė qė nėpėrmjet stacioneve tė radios dhe njė abonimi mujor prej 20 dollarėsh tek “DisklavierMusicStore”, qė muzika e cila shkarkohet, tė ruhet automatikisht nė diskun e memories sė pianos, i cili ėshtė 80 GB.

Pėrdoruesit nė kėtė mėnyrė mund tė pėrdorin shumė thjesht pjesėt muzikore tė shkarkuara dhe nė kėtė mėnyrė t’i mėsojnė nė piano. Muzika e regjistruar do tė jetė sinkron me instrumentin, por edhe nė qoftė se nuk luhet nė piano, ajo do tė duket sikur ka njė pianist.

Instrumenti ka njė kėrkesė specifike, atė tė njė lidhjeje nė internet shumė tė shpejtė. Njė funksion tjetėr i pianos, ėshtė se mund tė fiksojė regjistrimin nėpėrmjet njė telekomande.

Pėr sa i pėrket ēmimit, kurioziteti shuhet me 35.000 dollarė dhe mund tė gjendet nė tė gjithė dyqanet e “Yamaha”-s, ose tė porositet edhe nė internet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ardijani.tk
 
Disklavier - njė piano digjitale pėr internet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.ekonomi.forumr.net :: Kuriozitete nge shkenca dhe jeta-
Kėrce tek: