ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Paraqitet laptopi mė i hollė nė botė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardijani
Ardijani
avatar

Numri i postimeve : 46
Age : 26
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: Paraqitet laptopi mė i hollė nė botė   Wed Jan 30, 2008 12:32 am


Ėshtė bėrė krejtėsisht e qartė se ēfarė kategorie tė konsumatorėve synon Inteli. Kjo kompani sė shpejti do tė hedhė nė treg njė laptop tė hollė pėr tė rinj e tė reja - qė duan njė pajisje nė trend.
Dorėn nė zemėr, pak e kanė tepruar me hyrje, por thjeshtė nuk mundemi tė mos ju tregojmė pėr kėtė. Sido qė tė jetė, Intel nė bashkėpunim me studion Ziba Design ka paraqitur laptop modern me emėr Intel Mobile Metro Notebook.
Ky lloj laptopi ėshtė i dedikuar njerėzve qė qarkullojnė nėpėr metro, siē qėndrojnė punėt tash, ėshtė mė i holli nė botė, ka gjerėsi prej vetėm 1.77 centimetrash, pėrderisa pesha e tij ėshtė vetėm 1.02 kg.
Sa i pėrket detajeve teknike, ato nuk janė publikuar nė tėrėsi. Ėshtė e njohur ekskluzivisht qė ky laptop do tė jetė i pajisur, krejtėsisht logjikshėm, me tė gjitha ēipat e Intelit, do tė mbėshtes protokollet pa tela Wi-Fi, EV-DO dhe WiMax, dhe se nė vend tė diskut tė fortė do tė ketė flash disk dhe se bateria e integruar do tė duhej tė mundėsonte deri nė 14 orė impresive tė punės.
Nga fotografitė e publikuara shihet qartė se laptopi do tė duhej tė pėrmbajė edhe monitor tė jashtėm. Ēmimi i shitjes sė laptopit pėr fat tė keq mbetet i panjohur, e nėse mund t’i besohet paralajmėrimeve nga Inteli, do tė marrim vesh kah fundi i kėtij viti, kur Intel Mobile Metro Notebook pritet tė paraqitet nė tregjet e mbarė botės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ardijani.tk
doni

avatar

Numri i postimeve : 6
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: doni   Sat Feb 02, 2008 12:31 am

shum i mir te koka dal qyki laptop Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xonqkeNumri i postimeve : 7
Registration date : 28/03/2008

MesazhTitulli: Re: Paraqitet laptopi mė i hollė nė botė   Thu Apr 15, 2010 12:47 pm

I qart koka a thu sa ko me kushtu ky more ???/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.eginet.page.tl
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Paraqitet laptopi mė i hollė nė botė   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Paraqitet laptopi mė i hollė nė botė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.ekonomi.forumr.net :: Kuriozitete nge shkenca dhe jeta-
Kėrce tek: