ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Henry shėnon nė debutimin e tij nė Barcelonė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardijani
Ardijani
avatar

Numri i postimeve : 46
Age : 26
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: Henry shėnon nė debutimin e tij nė Barcelonė   Wed Jan 30, 2008 12:35 am


Thierry Henry ka filluar sezonin e ri nė Barcelonė, duke shėnuar tė vetmin gol, gjatė debutimit tė tij, nė pėrballje me Dundee United, qė i siguroi fitoren katalanasve nė minutėn e fundit.
Pjesėtari i kombėtares franceze bėri paraqitjen e tij tė parė pėr klubin spanjoll, pasi qė hyri si zėvendėsim, nė fillim tė pjesės sė dytė tė ndeshjes.

Me Ronaldinho-n e larguar, Henry kishte nė dorė shansin ta shėnojė golin e parė pėr Barēan. Megjithėse shumica prisnin tė shihnin se si ish- sulmuesi i Arsenalit do tė mbetej nėn hijen e Samuel Eto’os dhe Ronaldinho-s, ai erdhi dhe tregoi veten edhe nė ekipin e ri.
Rijkaard bėri disa ndryshime nė pjesėn e dytė tė ndeshjes, vendosi Henry-n nė ballė, me Bojan Kerkiē-in dhe Dos Santos-in nė rolet e anėsorėve. Paraqitjet e para pėr Barcelonėn, qė ngardhja nė klub, i kanė bėrė edhe Yaya Toure dhe Eric Abidal.
Edhe Toure la njė pėrshtypje tė shkėlqyeshme derisa e kontrollonte mirė mesin e fushės dhe kishte ndikim nė ndėrtimin e sulmeve me anė tė gjuajtjeve nė lartėsi dhe pasimeve tė cilat, vazhdimisht, gjenin cakun.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ardijani.tk
 
Henry shėnon nė debutimin e tij nė Barcelonė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.ekonomi.forumr.net :: Sport-
Kėrce tek: