ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Real ofron 55 mln €, Baptistan dhe Cassanon pėr Kakan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardijani
Ardijani
avatar

Numri i postimeve : 46
Age : 26
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: Real ofron 55 mln €, Baptistan dhe Cassanon pėr Kakan   Wed Jan 30, 2008 12:36 am


Kampioni i Spanjės, Real Madrid, ka ofruar dy sulmues tė tij, Julio Baptista dhe Antonio Cassano, plus 55 milionė euro, pėr sulmuesin e Milanit, Leite Kaka.
Kjo ofertė e mahnitshme pėr brazilianin e talentuar Kaka, ka arritur kėto ditė nė adresė tė presidentit tė Milanit, Silvio Berlusconi. Drejtori sportiv i Realit, Predrag Mijatoviq, dhe nėnpresidenti i Milanit, Adriano Galliani, janė takuar tė dielėn nė Forte dei Marmi, nė Itali, pėr tė biseduar pėr Kaka-n.
Mijatoviq pėr Kaka-n ka dhėnė njė ofertė konkrete tė barasvlershme me ofertėn e mėhershme prej 90 milionė eurosh: 55 milionė euro dhe sulmuesin Julio Baptista, i cili sezonin e kaluar ishte i huazuar te Arsenali, ndėrsa vlera e tė cilit llogaritet rreth 25 milionė euro, pas paraqitjes sė tij tė mirė nė Copa America. Kėsaj oferte Real Madrid ia ka bashkangjitur edhe italianin e rrezikshėm, Antonio Cassano, vlera e tė cilit ėshtė mbi 9 milionė euro.
I vetmi problem ėshtė se, Berlusconi as qė mund tė mendoj pėr largimin e lojtarit, i cili i solli Milanit, titullin e Ligės sė Kampionėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ardijani.tk
 
Real ofron 55 mln €, Baptistan dhe Cassanon pėr Kakan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.ekonomi.forumr.net :: Sport-
Kėrce tek: