ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Robinho parashikon njė vit tė mbarė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardijani
Ardijani
avatar

Numri i postimeve : 46
Age : 26
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: Robinho parashikon njė vit tė mbarė   Wed Jan 30, 2008 12:38 am


Robinho beson se eksperienca nė Copa America i ka dhėnė atij vetėbesim mė tė madh dhe se do tė jetė nė formėn mė tė mirė gjatė kėtij sezoni nė Real Madrid.
Ylli brazilian udhėhoqi vendin e tij drejt fitores sė titullit tė kampionit tė Amerikės nė Venezuelė dhe tashmė ėshtė gati ta shfrytėzojė formėn e shkėlqyer edhe nė klubin e tij, drejt mbrojtjes sė titullit tė Spanjės.
“Ajo ēfarė ndodhi nė Copa America mė ka dhėnė shumė forcė”, ka thėnė Robinho pėr sportiven “AS”. “Kam pasur nevojė pėr njė tė tillė pėr tė fituar vetėbesim. Kjo ėshtė arsyeja pse pres qė ky vit tė jetė mė i miri me Madridin. Ėshtė kjo ambicia ime”.
Robinho ka thėnė se ėshtė i nxehur tė ndihmojė ekipin tė fitojė mė shumė trofe. “Kam thėnė gjithmonė se Madrid ka nevojė tė fitojė njė trofe qė ta stimulojė tė ecė mė tej dhe ėshtė gjė e mrekullueshme qė jemi tė gjithė kėtu dhe jemi pjesė e kėsaj”.
Pas paraqitjes nė Copa America, Robinho pati pushim tė zgjatur nga Madrid dhe gjatė kėsaj kohe ai ka qenė me tė dashurėn e tij.
“Kam pushuar shumė gjatė kėsaj kohe”, ka vazhduar ai. “E kam fikur celularin dhe kam kaluar kohė shumė tė mira me tė dashurėn time. Nė Brazil ėshtė dimėr pėr momentin. Tash presim njė fėmijė dhe jam i sigurt se do tė jetė i pashėm sikur dhe babai i tij. Jam mė i pjekur tash se kur jam bashkuar nė fillim me Madridin”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ardijani.tk
 
Robinho parashikon njė vit tė mbarė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.ekonomi.forumr.net :: Sport-
Kėrce tek: