ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Greqia kėrkon ndihmė edhe nga FMN-ja

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardijani
Ardijani
avatar

Numri i postimeve : 46
Age : 26
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: Greqia kėrkon ndihmė edhe nga FMN-ja   Sat Apr 17, 2010 2:32 pm

Greqia kėrkon ndihmė edhe nga FMN-ja

Greqia praktikisht ka ngritur procedurė me tė cilėn do tė kėrkojė ndihmė financiare nga Fondi Monetar Ndėrkombėtar (FMN) dhe partnerėt nė Bashkimin Evropian (BE).
Kėtė sot nė ballinė e shkruan „Financial Times“(FT) e Londrės, duke shtuar se ministri grek i Financave ka dėrguar letėr deri te Komisioni Evropian (KE) nė tė cilin kėrkon konsultime rreth huasė qė vendi i tij do ta merrte nga FMN-ja dhe partnerėt evropianė.

Ai nė letrėn thekson se Athina nuk ėshtė e obliguar tė kėrkojė hua, por, siē bėn tė ditur FT-ja, vėzhguesit besojnė se kjo ėshtė e pashmangshme.

Pritet qė pėrfaqėsuesit e FMN-sė dhe KE-sė tė mbėrrijnė tė hėnėn dhe gjatė dy javėve tė ardhshme tė bisedojnė me nikoqirėt pėr kushtet nė tė cilat Greqia do t'i merrte kreditė.

Sipas FT-sė, kushtet me siguri do tė jenė mė tė rrepta dhe do tė kėrkojnė zvogėlim plotėsues tė konsumit publik, gjegjėsisht pėrjashtim tė administratės publike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ardijani.tk
 
Greqia kėrkon ndihmė edhe nga FMN-ja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.ekonomi.forumr.net :: Pyetje Rreth Ekonomisė :: Tė Rejat Nga Ekonomia-
Kėrce tek: