ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ekonomia gjermane pritet tė rritet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardijani
Ardijani
avatar

Numri i postimeve : 46
Age : 26
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: Ekonomia gjermane pritet tė rritet   Sat Apr 17, 2010 2:33 pm

Ekonomia gjermane pritet tė rritet

Pas rėnies sė madhe nė vitin 2009 ekonomia nė Gjermani, sipas analizave tė instituteve pėr hulumtime ekonomike, po lėviz pėrsėri me ritėm tė ngadaltė.
Nė raportin e tyre tė pranverės, tė prezantuar nė Berlin, ekonomistėt parashikojnė pėr kėtė vit njė rritje tė ekonomisė me 1,5 pėr qind dhe pėr vitin 2011 me 1,4 pėr qind.

Numri i tė papunėve pėr kėtė vit do tė bjerė pak, nė 3,38 milionė tė papunė. Nė vitin 2011 do tė ketė njė rėnie tė mėtejshme deri nė 3,31 milionė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ardijani.tk
 
Ekonomia gjermane pritet tė rritet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.ekonomi.forumr.net :: Pyetje Rreth Ekonomisė :: Tė Rejat Nga Ekonomia-
Kėrce tek: