ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 MPB-PTK nėnshkruajnė marrėveshje bashkėpunimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardijani
Ardijani
avatar

Numri i postimeve : 46
Age : 26
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: MPB-PTK nėnshkruajnė marrėveshje bashkėpunimi   Sat Apr 17, 2010 2:34 pm

MPB-PTK nėnshkruajnė marrėveshje bashkėpunimi

Ministri i Punėve tė Brendshme, Bajram Rexhepi dhe kryeshefi ekzekutiv i Post-Telekomit tė Kosovės, Shyqyri Haxha tė premten kanė nėnshkruar njė marrėveshje bashkėpunimi. Pėrmes kėsaj marrėveshjeje synohet vendosja e skemės sė ndėrsjellė tė bashkėpunimit midis dy institucioneve pėr realizimin e interesave tė pėrbashkėta.
Duke folur pėr pėrfitimet nga kjo marrėveshje, ministri Rexhepi theksoi se “ne do tė pėrfitojmė nga kjo marrėveshje pėr arsye se na mundėsohet qė brenda Ministrisė sė Punėve tė Brendshme konsumatorėt qė janė me Prepaid do tė kenė ēmime shumė mė tė lira brenda rrethit, siē quhet tash”.

Po ashtu, theksoi ai, PTK-ja ka marrė obligim qė tė gjitha institucionet e MPB-sė, policia nė kėtė rast tė kenė kyējet me fibra optike, qė do tė kemi shėrbime shumė mė tė shpejta, mė tė sigurta, mė tė lira dhe ėshtė mjaft i avancuar. “Mendoj se jemi tė avancuar nė kėtė drejtim, prandaj kjo do tė jetė nė funksion tė komunikimit shumė mė tė mirė, tė sigurisė mė tė mirė”, ka thėnė Rexhepi.

Ministri Rexhepi, po ashtu theksoi se nga kjo marrėveshje “do tė ketė edhe pėrfitime tė tjera, sepse Posta me ekspertėt e saj do tė bėj edhe trajnime tė ndryshme pėr stafin tonė, nė mėnyrė qė komunikimi tė jetė sa mė profesional”.

Ndėkkaq, kryeshefi ekzekutiv i PTK-sė, Shyqyri Haxha, tha se “kjo kontratė ėshtė e mirė edhe pėr PTK-nė, edhe MPB-nė, sepse e ndihmojnė njėri-tjetrin”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ardijani.tk
 
MPB-PTK nėnshkruajnė marrėveshje bashkėpunimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.ekonomi.forumr.net :: Pyetje Rreth Ekonomisė :: Tė Rejat Nga Ekonomia-
Kėrce tek: