ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Numri i postimeve : 46
Age : 25
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: Interi kthen kreun   Sat Apr 17, 2010 2:38 pm

Interi ka shėnuar fitore me rezultat 2-0 kundėr Juventusit nė Derby d’Italia, qė u zhvillua tė premten mbrėma nė Giuseppe Meazza.
Tė dyja skuadrat kishin nevojė pėr pikė maksimale, duke qenė se zikaltrit janė nė garė pėr titull, ndėrsa bardhezinjtė luftojnė pėr pozitėn e katėrt qė ēon nė Ligėn e Kampionėve.

Juventusi e filloi mė mirė takimin duke pasur iniciativėn nė minutat e para tė ndeshjes, ndėrkohė qė Interi dalėngadalė baraspeshoi lojėn.

Nė minutėn e 37-tė, Momo Sissoko ia vėshtirėsoi punėt ekipit tė tij, pasi qė u pėrjashtua me kartonin e dytė tė verdhė, ndėrsa Zaccheroni ‘sakrifikoi’ Del Pieron pėr tė inkuadruar Christian Poulsenin nė mesfushė (41’).

Nė pjesėn e dytė, Juventusi arriti tė mbahet me njė lojtar mė pak, pėrkundėr dominimit tė Interit nė fushė. Vlen tė pėrmendet njė rast i mirė i Samuel Eto’o dhe dy raste tė Diego Militos, tė cilėt nuk u treguan konkretė.

Qėndrimi i mysafirėve zgjati deri nė minutėn e 75-tė, kur Douglas Maicon me njė goditje tė bukur mposhti portierin Buffon, pėr t’i dhėnė avantazh kampionit nė fuqi.

Dhjetė minuta pa pėrfunduar koha e rregullt e takimit, Mario Balotelli goditi transversalen pas njė gjuajtje tė lirė, ndėrsa nga ana tjetėr goditjen e Diegos e mbrojti portieri Cesar (88’).

Nė minutat shtesė tė takimit (90’+2), pas njė kombinimi ndėrmjet Militos e Balotellit, topi arriti te kamerunasi Eto’o, i cili shėnoi pėr rezultatin pėrfundimtar prej 2-0.

Pas kėsaj fitoreje, Interi rikthen kreun me dy pikė mė shumė se Roma, qė tė dielėn zhvillon derbin e kryeqytetit kundėr Lazios.

Ndėrkohė, nėse Palermo e Sampdoria shėnojnė fitore nė ndeshjet e tyre respektive, atėherė Zonja e Vjetėr mund tė pėrshėndetet me Ligėn e Kampionėve, duke qenė se kanė mbetur edhe katėr xhiro pa u zhvilluar, kurse Juve do tė mbetej gjashtė pikė prapa pozitės sė katėrt.