ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ferguson: Sot ėshtė derbi mė i madh pėr mua

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardijani
Ardijani
avatar

Numri i postimeve : 46
Age : 26
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: Ferguson: Sot ėshtė derbi mė i madh pėr mua   Sat Apr 17, 2010 2:39 pm

Ferguson: Sot ėshtė derbi mė i madh pėr mua

Bosi i Manchester United, Sir Alex Ferguson, e vlerėson takimin e sotėm nė Manchester City si derbin mė tė madh qė ka zhvilluar ndonjėherė.
Ferguson e di se ai duhet ta fitojė takimin pėr tė mbajtur gjallė shpresat pėr tė mbrojtur titullin e kampionit tė Ligės Premier dhe pėr tė thyer rekordin e fitimit tė katėr titujve radhazi. Por, City jo vetėm qė luan kundėr rivalit lokal por ėshtė nė kėrkim tė pozitės sė katėrt qė dėrgon nė Ligėn e Kampionėve.

“Ėshtė njė e veēantė nė kėtė ndeshje qė nuk ka qenė kurrė mė herėt nė kohėn time nė United. Ėshtė hera e parė qė ne luajmė me Cityn kur ata kanė njė shans pėr tė arritur diēka. Neutralėt do tė thonė se skenari ėshtė fantastik dhe do ta bėjė ndeshjen edhe mė fascionante”.

“Forma e Cityt gjatė disa javėve tė kaluara ka qenė e shkėlqyeshme. Pesė gola kundėr Birmingham javėn e kaluar – askush nuk e ka bėrė atė ndaj tyre kėtė sezon. Ėshtė njė derbi mė ndryshe pėr shkak tė asaj se ēfarė mund tė arrijnė tė dy klubet dhe tė dyja mund tė humbasin. Ėshtė java mė e rėndėsishme e sezonit pėr ne, Chelsean, Spurs dhe Cityn dhe skenarėt janė fantastik”, ka thėnė strategu skocez.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ardijani.tk
 
Ferguson: Sot ėshtė derbi mė i madh pėr mua
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.ekonomi.forumr.net :: Sport-
Kėrce tek: