ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Guardiola kėrkon pėrfundim tė pėrkryer tė sezonit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardijani
Ardijani
avatar

Numri i postimeve : 46
Age : 26
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: Guardiola kėrkon pėrfundim tė pėrkryer tė sezonit   Sat Apr 17, 2010 2:41 pm

Guardiola kėrkon pėrfundim tė pėrkryer tė sezonit

Menaxheri i Barcelonės, Pep Guardiola, ka kėrkuar nga lojtarėt tij t’i fitojnė tė gjitha ndeshjet e mbetura tė sezonit.
Barcelona sonte udhėton te Espanyol nė kėrkim tė fitores qė do ta forconte ekipin nė maje tė tabelės. Blaugranėt kanė dy fitore nė ndeshjet njė-mė-njė qė do tė thotė se nėse tė dy ekipet kanė numėr tė njėjtė pikėsh nė fund tė sezonit Barcelona do ta fitojė titullin.

Por Guardiola kėrkon fitore nė tė gjitha gjashtė ndeshjet e mbetura dhe thotė se Barca nuk mund tė lejojė tė humbė mė shumė pikė.

“Pres qė Madrid tė fitojė. Mendoj se ata do t’i fitojnė tė gjitha ndeshjes, andaj duhet tė shkojmė dhe ta fitojmė kampionatin vetė. Ne nuk do ta lėshojmė atė”, ka thėnė Pep.

“Tre pikėt dhe diferenca e golave (kokė-mė-kokė) nuk mė bėjnė mė tė relaksuar; ndoshta nėse do tė kishte qenė njė rival tjetėr, por Real Madrid nuk do tė humbasė pikė”, ka shtuar spanjolli.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ardijani.tk
 
Guardiola kėrkon pėrfundim tė pėrkryer tė sezonit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.ekonomi.forumr.net :: Sport-
Kėrce tek: