ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Edhe uji i zakonshėm trash

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardijani
Ardijani
avatar

Numri i postimeve : 46
Age : 26
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: Edhe uji i zakonshėm trash   Sat Apr 17, 2010 2:52 pm

Edhe uji i zakonshėm trash

Madje edhe uji i zakonshėm mund ta shtojė nivelin e yndyrės nė organizėm, nėse nė tė, pėr shkak tė filtrimit tė dobėt, janė tė pranishėm substanca tė ndryshme kimike, tė cilat te njerėzit mund tė ndikojnė nė baraspeshėn hormonale.
Njė studim i realizuar nė Britani tė Madhe, rezultatet e tė cilit janė krahasuar edhe me vendet tjera evropiane (ndėr tė tjera Franca dhe Gjermania)- ka treguar se pėr shkak tė pastrimit jo tė mirė tė ujit dhe pėr shkak tė shfrytėzimit tė substancave tė ndryshme kimike, mund tė vijė deri te shtimi nė peshė.

Daily Mail citon ekspertėt tė kenė thėnė se uji i cili mbahet nė shishe tė plastikės mund tė sjellė deri te problemet serioze shėndetėsore, pasi qė njė substancė, e cila pėrdoret pėr prodhimin e plastikės ėshtė shumė e ngjashme me hormonin estrogjen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ardijani.tk
 
Edhe uji i zakonshėm trash
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.ekonomi.forumr.net :: Kuriozitete nge shkenca dhe jeta-
Kėrce tek: