ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Mosha 26-vjeēare, ideale pėr martesė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardijani
Ardijani
avatar

Numri i postimeve : 46
Age : 26
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: Mosha 26-vjeēare, ideale pėr martesė   Sat Apr 17, 2010 2:53 pm

Mosha 26-vjeēare, ideale pėr martesė

Njė hulumtim i realizuar nė Britani tė Madhe ka treguar se femrat e sodit dėshirojnė tė martohen mė herėt se ato para dhjetė vitesh.
Frika se mund tė mbesin tė vetmuara, ka rikthyer vlerat tradicionale tė martesės.

Nė studim janė pėrfshirė 2.000 femra nė vitet e njėzeta tė tyre, ndėrsa rezultatet kanė treguar se ato mendojnė qė mosha ideale pėr martesė ėshtė mosha 26-vjeēare, ndėrsa mosha ideale pėr tė lindur fėmijėn e parė, sipas tyre, ėshtė mosha 27-vjeēare.

Ndėrkohė tė dhėnat tregojnė se 78- 82% e femrave mendojnė se martesa duhet tė zgjasė deri nė fund tė jetės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ardijani.tk
 
Mosha 26-vjeēare, ideale pėr martesė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.ekonomi.forumr.net :: Kuriozitete nge shkenca dhe jeta-
Kėrce tek: