ForumPortalli*PytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Akullore pėr kafshėt, kundėr nxehtėsisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ardijani
Ardijani
avatar

Numri i postimeve : 46
Age : 26
Registration date : 10/12/2007

MesazhTitulli: Akullore pėr kafshėt, kundėr nxehtėsisė   Sat Apr 17, 2010 3:07 pm

Akullore pėr kafshėt, kundėr nxehtėsisė

Kafshėt e kopshtit zoologjik tė parkut nacional nė Delhi kėto ditė po i mbijetojnė ferrit tė vėrtetė.
Sipas shėrbimit meteorologjik tė Indisė, kėto ditė temperatura e ajrit atje do tė kalojė 40 gradė celsius, ndėrsa ky prill ėshtė mė i nxehti nė dekadėn e fundit.

Ashtu si edhe pėr njerėzit, temperaturat e larta kanė goditur edhe kafshėt tė cilat po i “mbijetojnė” nė mėnyra tė ndryshme – prej notit, nėpėrmjet shtrirjes nėn mriz deri tek flladitja me akullore e majmunėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ardijani.tk
 
Akullore pėr kafshėt, kundėr nxehtėsisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.ekonomi.forumr.net :: Kuriozitete nge shkenca dhe jeta-
Kėrce tek: